Bieżący numer

Bill i Melinda Gates wspierają program rozwoju drobiarstwa w Afryce

 

Fundacja Billa i Melindy Gates przyznała firmie Hendrix Genetics wieloletni grant, który będzie wspierał finansowo program hodowli drobiu przystosowanego do produkcji mięsa i jaj w gospodarstwach przydomowych w krajach afrykańskich.

Głównym celem hodowlanym Programu SAPPSA będzie selekcja linii rodzicielskich pozwalających zaspokoić w ekonomicznie opłacalnym stopniu zarówno zapotrzebowanie na jaja, jak i na mięso. Można powiedzieć, że będzie to drób z kolorowym upierzeniem o charakterze ogólnoużytkowym, ale przystosowany do warunków środowiskowych i produkcyjnych, jakie panują w Afryce.

Szefem Projektu ze strony Hendrix Genetics będzie dr Naomi Duijvesteijn, która w celu sprawnej realizacji przyjętych założeń będzie ściśle współpracowała z World Poultry Foundation oraz International Livestock Research Institute, od lat nastawionych na walkę z biedą i brakiem wartościowego pożywienia dla wielu milionów Afrykańczyków. „Chcemy kreować i rozwijać produkcję drobiu i jaj w Afryce zamiast zwiększać import produktów drobiarskich” - powiedział Bill Gates.