Bieżący numer

Innowacyjne jaja premium z żółtkiem koloru „głębokiego złota” na brytyjskim rynku

 

Noble Foods, dominujący producent jaj spożywczych na brytyjskim rynku, wprowadził na rynek nową innowacyjną markę jaj pod handlową nazwą „Freshly Golden Yolks”, charakteryzujących się „głęboko złocistym, naturalnie smakowitym żółtkiem”.

Jaja są produkowane przez kur nioski utrzymywane na wolnych wybiegach w trzech niewielkich fermach i karmione wzbogacaną zdrową karmą zawierającą m.in. dodatek papryki i nagietka. Karma dla tych kur jest wytwarzana w jednej tylko wytwórni pasz ściśle współpracującej w zakresie przygotowania receptury i procesu jej produkcji z Departamentem Produkcji Żywności w Noble Foods.

Pomysł zaoferowania konsumentom takich jaj wynikł z przeprowadzonych badań, w trakcie których stwierdzono, że konsumenci w ogromnej większości preferują jaja z żółtkiem w kolorze głębokiego złota znoszone przez kury w chowie bezklatkowym utrzymywane na niewielkich fermach. Znaczącym argumentem marketingowym jest fakt, że cena tego wyjątkowego produktu premium nie odbiega od ceny innych jaj, w tym także jaj z klatkowego chowu kur.