Bieżący numer

Wietnamskie brojlery hitem na japońskim rynku

Jak podaje Vietnam News Agency, australijsko-japońska firma drobiarska Koyu & Unitek Co. uruchomi w Wietnamie drugi zakład, aby zaspokoić szybko rosnące zapotrzebowanie japońskiego rynku na wietnamskie wyroby z mięsa kurcząt brojlerów.

Zakład będzie produkował miesięcznie ok. 550 ton mięsa i wyrobów drobiowych, z czego ok. 1000 ton trafi do japońskich supermarketów. Koyu & Unitek Company rozpoczął eksport drobiu do Japonii we wrześniu br. po otrzymaniu w lipcu wszystkich niezbędnych pozwoleń od japońskich władz.

Produkowane przez naszą firmę w Wietnamie mięso i wyroby drobiarskie cieszą się ogromnym powodzeniem wśród japońskich klientów, a ponieważ popyt wielokrotnie przekracza możliwości podaży, nasze produkty trafiają obecnie wyłącznie do japońskich restauracji i hoteli – twierdzi James Hieu, dyrektor generalny Koyu & Unitek.

Koyu & Unitek działa w międzynarodowej grupie przedsiębiorstw drobiarskich i paszowych, do której należą również belgijski Bel Ga JSC, holenderski De Heus i wietnamski Hung Nhon Group.