Bieżący numer

Średnie ceny skupu drobiu żywego w zakładach drobiarskich

Rodzaj żywcaCena skupu (zł/tonę)Zmiana ceny skupu (%)
26.08.201802.09.201809.09.201816.09.2018
POLSKA
Kurczęta brojlery3740,23743,23723,23694,5-0,77
Indory5018,65012,85111,55159,40,94
Indyczki4750,44854,44998,95076,81,56
Kaczki brojlery4609,24424,44557,14780,24,9
Gęsi tuczone8182,18201,48126,18119,3-0,08
Kury mięsne reprod.2445,62336,32610,72505,9-4,01
REGION PÓŁNOCNY
Kurczęta brojlery3782,23785,13754,53733,1-0,57
Indory49734991,65098,65187,51,74
Indyczki4541,94645,64731,84920,83,99
REGION CENTRALNY
Kurczęta brojlery3707,73714,636883675,6-0,34
Indyczki49005070521053202,11
REGION POŁUDNIOWO-WSCHODNI
Kurczęta brojlery40344001,33899,93764,8-3,46
Indyczki49505000-5288,7-
REGION ZACHODNI
Kurczęta brojlery3720,73739,13751,23699,9-1,37
Indory5094,25079,25157,35100,6-1,1
Indyczki4786,84881,450144986,6-0,55
Biuletyn „Rynek Mięsa Drobiowego”, MRiRW, Dep. Rynki Rolne, 00-930 WARSZAWA, ul. Wspólna 30
Regiony: Północny (woj. pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie), Centralny (woj. mazowieckie, łódzkie), Południowo-Wschodni (woj. lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie, śląskie), Zachodni (woj. opolskie, dolnośląskie, wielkopolskie, lubuskie, zachodnio-pomorskie)