Bieżący numer

Tygodniowe ceny sprzedaży jaj w Unii Europejskiej (średnia dla L i M) (w Euro za 100 kg)

Kraj27.05.201803.06.201810.06.201817.06.2018
Austria194,9194,15192,03195,79
Belgia86,1286,76197,7193,58
Bułgaria91,52173,43169,76102,8
Cypr167,39167,39176,41167,39
Czechy98,8497,23204,7990,06
Dania171,85171,93171,95171,82
Estonia102,83124,750101,79
Finlandia154,45153,23147,85154,33
Francja111,09106,97207,44106,49
Hiszpania86,7187,18158,588,77
Holandia838519792
Irlandia150,46150,46150,46150,46
Litwa103,2597,07164,398,49
Łotwa88,9890,01132,9593,09
Malta00189,660
Niemcy111,18108,79218,75107,56
Polska147,09155,96206,39133,91
Portugalia119,05119,05170,63116,4
Rumunia89,8989,5186,5387,73
Słowacja109,44102,63192,4697,5
Słowenia133,12130,73146,64135,96
Szwecja183,240187,79181,74
Węgry117,28122,41237,68115,07
Wielka Brytania00102,350
Włochy179,76179,76245,24179,76
Średnio w UE125,28127,02181,47124,46
Na podstawie: źródło
Kolorem czerwonym ceny niższe od średniej w UE
Lokata wśród krajów Unii Europejskiej pod względem produkcji jaj rocznie (2006 r.) wg „Executive Guide to World Poultry Trends”, Watt, 2008/09