Bieżący numer

Tygodniowe ceny sprzedaży jaj w Unii Europejskiej (średnia dla L i M) (w Euro za 100 kg)

Kraj26.08.201802.09.201809.09.201816.09.2018
Austria192,56190,77192,9191,84
Belgia86,6889,394,7898,74
Bułgaria113,07117,09121,1113,06
Cypr160,07160,07160,070
Czechy98,8299,0297,7298,75
Dania171,61171,65171,69171,68
Estonia119,99122,6123,44123,67
Finlandia147,78151,24153,110
Francja101,81103,95106,81114,58
Grecja0144,930144,93
Hiszpania84,6485,2889,2390,46
Holandia81838993
Irlandia150,46142,2142,2142,2
Litwa131,57104,11105,03104,15
Łotwa98,4397,4100,030
Malta000164,25
Niemcy99,66102,51105,96110,78
Polska0161,8125,83125,04
Portugalia112,43112,43112,430
Rumunia102,06104,67104,15103,93
Słowacja98,74103,65105,13110,3
Słowenia139,28141,1142,4141,06
Szwecja176,21178,87180,09185,94
Węgry107,98117,45109,57118,56
Wielka Brytania100,52100,2100,150
Włochy165,08164,68170,63170,63
Średnio w UE123,5126125,14129,41
Na podstawie: źródło
Kolorem czerwonym ceny niższe od średniej w UE
Lokata wśród krajów Unii Europejskiej pod względem produkcji jaj rocznie (2006 r.) wg „Executive Guide to World Poultry Trends”, Watt, 2008/09